Nie łatwo o pomysł na udany prezent dla nastolatka. To już ten wiek, kiedy nie interesują ich zabawki, jednocześnie z chęcią korzystają z rozrywki. Dlatego, doskonałym wyborem na prezent z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dla młodzieży będą gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html). Pozwalają zaangażować się w świetną, ale już nie dziecięcą zabawę, a także zintegrować się z towarzystwem. Aktualnie dostępny jest szeroki wybór gier towarzyskich: planszowych i karcianych, które fundują świetną rozrywkę, nie rzadko połączoną z nauką. Mogą zatem stanowić niezwykle wartościowy i użyteczny prezent na święta.

Dlaczego, właśnie gry planszowe podarować na prezent:

Gry planszowe głównie służą zabawie, mają urozmaicić wolny czas, zaangażować w ciekawy projekt, dlatego są kojarzone z rozrywką. To słuszne skojarzenie, rzadko jednak dostrzegamy ich dodatkowe wartości. O tuż świetnie rozwijają wiele umiejętności, takich jak: refleks, zręczność, cierpliwość, czy też spostrzegawczość i kojarzenie. Uczą strategicznego myślenia, planowania i przewidywania. Pobudzają zmysły i wyobraźnie, a także kreatywność. Dają możliwość podejmowania wyzwań, wymagających szybkich decyzji, niekiedy ryzykowania i współpracy. Tym samy powalają w pewien sposób sprawdzić siebie, Pozwalają zmierzyć się z porażką i cieszyć zwycięstwem. 

Jakie gry planszowe wybierać na prezent świąteczny?

Niewątpliwym bestsellerem wśród gier planszowych od wielu lat jest Monopoly. To bardzo angażująca gra, wymagająca ekonomicznego i strategicznego myślenia. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się także gra towarzyska 5 sekund, która doczekała się już wielu wersji. Dzięki temu można odpowiednią wybrać dla danego wieku. To gra fundująca sporo rozrywki, ale też wymagająca skupienia, kojarzenia i dobrego refleksu. Kolejną propozycję stanowi uwielbiana przez młodzież prosta gra planszowa Ubongo. Jej proste zasady niech jednak nie zmylą, wymaga sporej dawki kreatywności, przyda się też refleks. Wśród propozycji gier towarzyskich nie może zabraknąć Tajniaków. To wyjątkowo emocjonująca gra, która wymaga współpracy i strategicznego myślenia.